بازاریابی دیجیتال

 بازاریابی دیجیتال چتری است که تمام فعالیت‌های مرتبط به بازاریابی که در فضای آنلاین انجام می‌شود را شامل می‌گردد

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی محتوا

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

analytics

گوگل آنالیکتیکس

گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول

موتور جستجوی گوگل

سئو

اینترنت و فضای‌وب به عنوان موثرترین بستر ارتباطی  روابط میان مشتری / بنگاه را دگرگون ساخته است. می‌توان با قطعیت اظهار داشت که این ساختار جدید روابط موجب شده مشتریان در جایگاه قدرت تکیه کنند.

پیشرفت چشمگیر روشهای ارتباطی نه تنها دیوار حائل میان مشتری / بنگاه را ازمیان برداشته است.  فصل جدیدی در روابط میان مشتریان با یکدیگر ایجاد شده است . مشتریان و مخاطبان یک برند به راحتی می‌توانند تجربه‌هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند : خوب, بد, زشت .

بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ در واقع شامل تمام فعالیتهای بازاریابی می‌شود که در آن به منظور انجام  فرایندهای بازاریابی,  از ابزاراهای الکترونیک (کامپیوتر, موبایل, تبلت و …) در فضای اینترنت و وب استفاده می‌شود. در واقع استفاده از ابزارهای دیجیتال به منظور بازاریابی محصولات / خدمات, بازاریابی دیجیتال خوانده می‌شود .

بازاریاب دیجیتالی فردی است که از دارایی‌های دیجیتال شما در جهت رسیدن به اهداف  تجاری‌تان استفاده مینماید . اما سوالی که پیش می‌آید این است که دارایی‌های دیجیتال دقیقا چیست و شامل چه مواردی می‌شود ؟

دارایی‌های دیجیتال شما به عنوان صاحب یک تجارت الکترونیکی, مواردی مانند تعداد بازدید وب‌سایت شما, شمار افرادی که در سایت شما ثبت‌نام کرده‌اند, تعداد مشترکین خبرنامه شما در وب‌سایت, تعداد دنبال کنندگان شما در شبکه‌های اجتماعی, افرادی که زیر نوشته ها و مطالب شما نظراتشان را ابراز می‌کنند,تعداد ایمیل‌هایی که به روش‌های مختلف از مشتریان و مخاطبانتان گرفته‌اید را شامل می‌شود.

این دارایی‌ها نمود فیزیکی ندارند امادر بازاریابی دیجیتال بسیار ارزشمند هستند. از این دارایی‌ها می‌توان تجارت ساخت و کسب سود کرد. دارایی‌های دیجیتال نیازمند برنامه‌ریزی منسجم و مدیریت استراتژیک هستند تا ضمن نگهداری از آن‌ها بتوان بر میزانشان افزود و در جهت رشد  تجارت الکترونیک مورد بهره‌برداری قرار داد.

همانطور که شما سرمایه ریالی خودتان را در بورس و اوراق بهادار به یک فرد متخصص می‌سپارید تا آن را برای شما مدیریت  و اصطلاحا یک سبد دارایی برایتان تشکیل دهد تا به بهترین شکل ممکن  از آن کسب سود نمایید, دارایی‌های دیجیتال نیز قصه مشابهی دارند.

یک متخصص دارایی‌های دیجیتال می‌تواند در وهله اول برای شما یک سبد دارایی دیجیتال تشکیل دهد.سپس سبد دارایی‌های دیجتال‌تان را مدیریت نماید تا از خطرات مختلف سرمایه‌گداری در امان بماند. در بخش بعدبه صورت منطقی رشد نماید و منجر به رشد کسب و کار شما گردد.  همچنین بازاریاب دیجیتال مسئولیت  مدیریت تبلیغات اینترنتی کسب‌کار شما را بر عهده میگیرد .

مدیریت تبیلغات اینترنتی به این معناست که تمام فرآیند ایجاد, اجرا, پشتیبانی,  آنالیز و تجزیه‌تحلیل و ارائه گزارشات پیشرفت کار در ارتباط با تبلیغات شما در فضای مجازی توسط یک متخصص بازاریابی دیجیتال ایجاد, مدیریت و نگهداری می‌گردد انجام می‌شود.

بخش های مختلف دیجیتال مارکتینگ عبارتند از : تمامی کانال‌های موجود در بستر فضای دیجیتال از جمله موتورهای جستجو, شبکه‌های اجتماعی, بازاریابی ایمیلی, بروشورهای آنلاین و فراتر از همه این موارد تاکتیک‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان در بستر بازاریابی الکترونیک به آن توجه نمود. مهم‌ترین کانال‌های بازاریابی دیجیتال که توسط مدیرتولز ارائه می‌گردد عبارتند از :

  • سئو ( بهینه سازی برای موتورهای جستجو)
  • بازاریابی ایمیلی
  • تولید, بازاریابی و استراتژی محتوا
  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
  • دیجیتال برندینگ
  • تبلیغات کلیکی گوگل
  • رپورتاژ آگهی
بازاریابی دیجیتال
شش اصل مهم برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی

ارائه یک مثال واقعی از نحوه عملکرد بازاریابی دیجیتال

یکی از ماموریت‌های بازاریابی دیجیتال تلاش برای حذف شکاف موجود میان واقعیات و تحقیقات بازار است. اما چگونه ؟ به مثال زیر توجه کنید .

چند‌سال قبل  یکی از دوستانم که مدیر موسسه آموزشیست در ارتباط با برگزاری دوره‌های آنلاین با من مشورت کرد . او قصد داشت که با ایجاد وب سایت و حضور در فضای آنلاین به فروش دوره‌های آموزشی آنلاین بپردازد.

بازار هدفی که در ابتدای کار در نظرداشت آموزش یکی از مباحث پیشرفته امنیت در برنامه‌نویسی به اسم SIGNALR بود. او معتقد بود که بر اساس نظرسنجی‌هایی که از دانشجویان انجام داده, مباحث امنیت برای دانشجویان جذاب است. بنابراین میتوان انتظار داشت که استقبال زیادی از برگزاری آنلاین دوره‌های امنیت انجام خواهد شد .

پس از استفاده از یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال متوجه وجود شکاف میان تحقیقات و واقعیت بازار وجود شدیم؛  با وجود اینکه دانشجویان به مباحث امنیت در نرم‌افزار علاقه داشتند, اما صرفا موضوع SIGNALR تمرکز و علاقمندی اصلی آنها در فضای مجازی نبود .

اولویت‌های جستجوی دانشجویان به مباحث امنیت با آنچه در ابتدا تصور می‌شد تفاوت داشت. براین اساس, تمرکز روی یادگیری SIGNALR نمی‌توانست استراتژی درستی برای شروع کار باشد. استراتژی صحیح, تمرکز  روی کلمه کلیدی “هک و امنیت” بود. چرا که جستجوی این عبارت طرفداران بسیار بیشتری دارد و عبارتی پرجستجو تر بود.

در مقابل بر اساس نتایج  تحقیقات بازاریابی متوجه شدیم,  فرصت تجاری مناسبی برای برگزاری دوره‌های موزش امنیت وجود دارد. بدون در نظر گرفتن نتایج حاصل از بازاریابی دیجیتال, در نظر نگرفتن فاصله موجود میان واقعیات و تحقیقات بازاریابی می‌توانست منجر به از دست رفتن یک فرصت تجاری گردد.

در این مثال عینی ,بازاریابی دیجیتال  از انتخاب مسیر اشتباه در ابتدای شروع یک تجارت الکترونیکی جلوگیری کرد.  در اثر عدم توجه به قواعد بازی در تجارت الکترونیک و ندانستن  و یا عمل نکردن به این قوانین فرصت‌های تجاری می‌توانند به سادگی از دست بروند.