جدیدترین الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می‌کند, چگونه پست‌های جهانی بسازیم؟

Untitled-6
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

آموزش جدیدترین الگوریتم اینستاگرام با نگاهی نو به ساخت پست های جهانی

اطلاع دارید که اینستاگرام بر چه مبنایی پست‌های شما رو به بقیه کاربران نمایش میدهد؟ الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می‌کند ؟ چگونه میتوانیم پست‌های با کیفیت جهانی تولید کنیم ؟

الگوریتم اینستاگرام در ابتدای الگوریتم ساده‌ای بود. شما یک پست را ارسال می‌کردید و اون پست بر مبنای زمان ارسال وارد یک صف می‌شد و در نوبت خودش نمایش داده می‌شد. اما در حال حاضر قضیه به این سادگی‌ها هم نیست. الگوریتمی که اینستاگرام طبق اون پست‌ها رو به کاربران نمایش میده تغییرات زیادی کرده. این تغییرات باعث به وجود آمدن سردرگمی تعدادی از کابران شده. از ابتدای سال ۲۰۱۸ نمایش پست‌های شما به مخاطبان کار دشوارتری شده . حتی با وجود نارضایتی بسیار از کاربران نشونه‌ای از برگشت به الگوریتم ساده اولیه مشاهده نمیشه! . بنابراین راه حل نهایی , آموختن و البته بازی کردن طبق قواعد اینستاگرام هستش .

خُب, پس با این همه تغییر از چه منبعی باید تغییرات رو یاد گرفت و اعمالشون کرد ؟ همه اون تغییراتی که شما در کسب و کارتون بهش نیاز دارید رو در ادامه این مقاله  به اون اشاره خواهیم کرد.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند ؟

هیچ شکی وجود ندارد که پست‌های اینستاگرام آن توجهی را که قبلا به خود جلب می‌کردند, دیگر جلب نمی‌کنند. اما همچنان اینستاگرام بالاترین میزان مشارکت کاربران (user engagement) را در بین همه شبکه‌های اجتماعی در اختیار دارد. اگر ذره‌ای در این حقیقت شک دارید بهتر است خودتان دست به کار شوید و میزان مشارکت کاربرانتان را محاسه کنید. اما این واقعیت را نیز نمیتوان کتمان کرد که با محاسبه مبزان مشارکت کاربران  درحال حاضر  تخمین زده می‌شود تنها حدود ۱۰ درصد از دنبال کنندگان شما, پست‌هایتان را میبینند.  این واقعیت برای همگان ناراحت کننده خواهد بود .

اینفلوئنسرها که اساسا کسب و کارشان بر اساس دیده شدن محتوای تولیدیشان توسط دنبال‌کنندگان است, کمتر دیده می‌شوند. کسب و کارها هم که روی اینستاگرام برای افزایش فروش  و مشتریان حساب باز کرده بودند, به اهدافشان نمیرسند. و کارابران عادی هم بسیاری از پست‌های مربوط به دوستانشان را از دست میدهند.

چگونه پست‌های اینستاگرام را همه ببینند؟

چیزی که ما در ارتباط با الگوریتم اینستاگرام میدونیم اینه :

اینستاگرام به پُست‌هایی که بیشترین میزان مشارکت کاربران رو به دست بیاورند, پاداش میدهد.

بعد از پایان یافتن عصر “نمایش پُست‌ها بر اساس زمان ارسال”, حالا تمرکز اصلی الگوریتم اینستاگرام روی میزان مشارکت کاربران (User Engagement)  قرار دارد. معیارهای تشخیص میزان مشارکت کاربران مواردی همچون تعداد لایک, تعداد نظرات, تعداد دفعاتی که یک پُست توسط کاربران ذخیره شده, تعداد بازدید ویدئو و یا هر نوعی تعاملی است که یک پُست اینستاگرامی میتواند به دست بیاورد.

در واقع زمانی که یک پست تعداد زیادی لایک و نظرات کاربران را جلب مینماید, اینستاگرام محتوای پست را محتوای با کیفیتی در نظر می‌گیرد که احتمالا تعداد افراد بیشتری علاقه خواهند داشت تا آن را مشاهده کنند.

زمانی که اینستاگرام این الگوریتم جدید رو منتشر کرد, اونها روی این موضوع تاکید کردند که پستها بر اساس علاقه شما به محتوا, ارتباط شما با شخص ارسال کننده پست و خط زمانی ارسال پست(time line) خواهد بود.

مدیران اینستاگرام تاکید کرده‌اند که تغییرات جدید به منظور ارتقای سطح تجربه کاربری و اولویت بندی  برای نمایش لحظه‌هایی  است که بیشترین میزان اهمیت را برایمان دارند.

خُب برای اینکه با این تغییرات کنار بیاییم و همچنان از این شبکه اجتماعی پرقدرت استفاده کنیم چند نکته را پیشنهاد میدهیم .

 نکته #۱ – زمان بیشتری برای ارسال استوری اختصاص دهید .

یکی از بهترین روشها برای افزایش تعامل با کاربران در اینستاگرام, استوری است. انتظار می‌رود که در ادامه, همچنان بر میزان اهمیت و قدرت استوری در اینستاگرام افزوده گردد. استوری اینستاگرام همچنان یکی از استراتژیهای اصلی بازاریابی در اینستاگرام خواهد بود. در ابتدای سال ۲۰۱۸ استوری اینستاگرام چیزی حدود ۳۰۰ میلیون کاربر فعال داشته, تقریبا ۲ برابر اسنپ‌چت در زمان مشابه! .

با تغییرات جدید الگوریتم اینستاگرام و تاثیرگذاری آن روی نحوه تعامل کاربران, شکی باقی نمی‌ماند که کابران زمان بیشتری را برای مرور استور‌یها نسبت به پستها صرف خواهند کرد.

الگوریتم جدید تمام تعامل کاربران بر روی استوریهای شما را از جمله تعداد پاسخ‌ها و ارسال مجدد آنها به کاربران دیگر را به حساب اعتباری شما واریز خواهد کرد.

هر چقدر کاربران تعامل بیشتری با استوریهای شما داشته باشند احتمال نمایش پستهای شما در خوراک (post feed) بیشتر خواهد بود.

یک از بهترین روش‌ها برای افزایش سطح تعامل با کاربران استفاده از ویژگیهایی مانند نظرسنجی و swipe up (قراردادن لینک در استوری) است . البته برای کسب و کارها و یا افرادی که بیش از ۱۰k  (هزار) دنبال کننده دارند .

اینستاگرام به شما برای تعامل با دنبال‌کننده‌ها پاداش میدهد.

رفته رفته این موضوع اثبات شده که پستها تنها بر اساس میزان تعاملشان اولویت بندی نمیشوند. بلکه میزان تعامل شخص شما با دنبال کننده‌هایتان هم در این بین ایفای نقش می‌کند. بسیار بسیار مهم است که همیشه در بین نظرات پربازدید و البته در جدیدترین نظرات, اسمی از شما هم باشد. این موضوع مخصوصا در ساعات اولیه بعد از ارسال پست اهمیت پیدا میکند. عدم رعایت این نکته می‌تواند میزان نمایش پست شما را در خوراک به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. به هر ترتیبی شده در نظرات پدیدار باشید.حتی اگر نظرات مخاطبانتان نیاز به پاسخگویی ندارد با یک ایموجی پاسخ دهید.

 

البته پیگیری تمام نظرات تمام مخاطبان واقعا دشوار خواهد بود. مخصوصا اگر نظری روی پست‌های قدیمی‌تر نوشته شده باشد.

 

نکته شماره ۲#-کابران شما چه زمان‌هایی آنلاین و فعال هستند ؟

در واقع اینستگرام نه تنها با میزان تعامل کاربران با پست‌های شما سر و کار دارد, بلکه سرعت تعامل کاربران با پست‌های شما هم در این مرحله وارد قصه می‌شوند. هرچه میزان تعامل کاربران با پست‌های شما در مدت زمان کوتاهی بعد از ارسال پست بیشتر باشد, میزان اثربخش تعامل شما با کارابران هم بیشتر خواهد بود. معادله ساده‌ای است, پست‌های شما در بازه زمانی که بیشتر مخاطبان شما فعال هستند باید منتشر شود. در به‌روزرسانی‌های بعدی این مقاله روش‌هایی را برای محاسبه بهترین زمان ارسال پست, معرفی خواهم کرد. برای اینکه این بروزرسانی مهم را از دست ندهید همین حالا فرم زیر را پرکنید تا به محض انتشار به‌روزرسانی شما را در جریان قرار دهیم .

 

[info_box title=”” image=”” animate=””]به روز رسانی شماره یک این مقاله با عنوان بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام منتشر شد[/info_box]

 

اینستاگرام میزان زمانی را که هر فرد روی پست شما صرف مینماید را محاسبه میکند

همانطور که به احتمال خیلی زیاد میدانید, فیسبوک مالک اینستاگرام است. بنابراین الگوریتم‌های مورد استفاده در هردو بسیار نزدیک بهم و مشابه است. فیسبوک مدت زمانی که کاربران صرف مطالعه پست‎ها و مطالب شما می‌کنند را محاسبه می‌کند.بنابراین به قطعیت می‌توان گفت اینستاگرام هم همین کار را می‌کند. هرچه میانگین مدت زمان کاربران برای مطالعه مطالب شما بیشتر باشد, اعتبار مطالب شما و میزان تعاملتان هم بیشتر خواهد بود.

نکته شماره #۳  با نوشتن کپشن‌های جذاب میتوانید مدت زمان تعامل کاربر با مخاطبان را افزایش دهد 

اگر تمایل دارید یک ضربه جانانه را حواله الگوریتم اینستاگرام کنید, نوشتن کپشن‌ های جذاب بهترین انتخاب خواهد بود. کپشن‌ها را میتوان به سرتیترهای روزنامه ها و مجلات تشبیه کرد. هرچقدر کپشن ها جذاب و برانگیزاننده باشد بیشتر کاربر را درگیر میکند و میانگین زمان حضور مخاطب را افزایش خواهد داد. یکی از دلایلی که در الگوریتم جدید اینستاگرام ویدئوها بسیار تاثیرگذار هستند همین علت است که مدت زمان تعامل کاربر با شما را افزایش میدهند. همچنین استفاده از قابلیت ساخت گالری نیز میتواند برای افزایش مدت زمان حضور کاربر مورد استفاده قرار گیرد .

اما چگونه کپشن های جذاب و تاثیرگذار بنویسیم ؟

در آموزشی جداگانه در آینده ای نزدیک  به این موضوع خواهیم پرداخت و به صورت مفصل در این زمینه با شما صحبت خواهیم کرد.

در آن آموزش مهارت‌های لازم  برای نوشتن متون به منظور جذب مخاطب را با چند تکنیک خواهید آموخت.همچنین قصد دارم در آموزشی جداگانه به شما یاد دهم که چگونه و بدون استفاده از هیچ ابزار اضافه‌ای بتواند از طریق کامپیوترهای شخصی (لپ تاپ, کامپیوتر رومیزی و …) به اینستاگرام پست ارسال نمایید.ارسال پست از این طریق بسیار ساده تر خواهد بود. کار با کیبورد برای نوشتن کپشن و جواب دادن به نظرات مخاطبان از طریق گوشی تلفن همراه برای مدت طولانی, کاری خسته کننده خواهد. اما بعد از دیدن  آموزش این مشکل حل خواهد شد و با یک تکنیک ساده می‌توانید از کامپیوترهای رومیزی برای اینکار استفاده کنید/ برای اینکه این آموزش‌ها را از دست ندهید حتما در فرم خبرنامه مدیرتولز عضو شوید تا به محض انتشار این آموزش‌ها شما را باخبر کنیم .

خبرنامه - عضویت در خبرنامه آپدیت الگوریتم اینستاگرام

 

استفاده از هشتگ‌های مرتبط را در دستور کار خود قرار دهید.

استفاده نادرست و غیر حرفه ای  از هشتگ در اینستاگرام میتواند منجر به جریمه شدن کاربر و اکانت مربوطه گردد. با اینحال همچنان یکی از روش‌های مناسب  به منظور جذب مخاطبان بیشتر و افزایش سطح تعامل استفاده از هشتگ است.

اینستاگرام همچنان برای استفاده از هشتگ‌های مرتبط اهمیت زیادی قائل می‌شود و اینطور که مشخص است اهمیت آنها از هر زمان دیگری بیشتر است.

همین چند وقت پیش بود که اینستاگرام قابلیت دنبال کردن هشتگ‌ها را به اپلیکیشنش اضافه نمود. با این قابلیت جدید, پست های شما  میتواند به صورت اتوماتیک در قسمت خوراک(feed) به کاربران جدیدی که هشتگ‌های مورد استفاده شما را فالو کرده‌اند نمایش داده شود.

اما در طرف مقابل این اختیار نیز به کاربران داده شده  تا انتخاب کنند, که نمیخواهند پست‎های هشتگ خورده مرتبط با اکانت شما را ببینند.به این معنی که بقیه پست‌های مرتبط با این هشتگ را ببینند به غیر پستهای اکانت شما. یک مثال واقعی از لبه‌ ی تیغ!

بنابراین به این ترتیب وقتی کاربر یک هشتگ را دنبال می‌کند مابقی پستهای مرتبط با این هشتگ در خوراک به او نمایش داده می‎شود, و البته این قابلیت هم به کاربران داده شده که انتخاب کنند یک اکانت خاص که از هشتگهایی که دنبال میکند, برایش نمایش داده نشود.

 

الگوریتم اینستاگرام تصویر میانی
الگوریتم اینستاگرام – مدیرتولز | ابزارهایی برای مدیریت

نکته شماره #۴ – به صورت کاملا بهینه‌سازی شده از هشتگ‌ها در اینستاگرام استفاده کنید. 

استفاده از هرگونه هشتگ در پست ها باید کاملاً بهینه سازی شده و براساس هشتگ های پرمخاطب و پر بازده باشد.

 تایید اعتبار و اهمیتی که اینستاگرام برای آن قائل است 

درست است که تمرکز اصلی اینستاگرام روی بحث میزان تعامل با کاربر قرار دارد. اما بدون اعلام رسمی و بصورت ادامه‌دار مشغول به روزرسانی و وضع قوانین جدید است. قوانین و الگوریتم‌هایی که بسیار از آنچه که شما تصور مینمایید هوشمندتر هستند.

حتما شما هم با نظرات پرتکرار و معمولی مثل “مطلب عالی بود” یا “عجب عکسی! ” و نظایر آن روبه‌رو شده‌اید. منظورم نظراتی هستند که رباتها ارسال مینمایند. اینستاگرام عزمی جدی برای پایان دادن به عصر این رباتهای اسپمر دارد. بهترین استراتژی برای این مطلب در پیش گرفتن استراتژی پرسش است.

در این استراتژی شما از مخاطبانتان یک سوال میپرسید و از آنها میخواهید که به شما پاسخ بدهند. هدف از این استراتژی کم کردن چگالی نظرات اسپم و افزایش حجم نظرات دارای هویت است. هرچه نظرات دارای هویت بیشتر و بیشتر باشد اعتبار شما توسط اینستاگرام مورد توجه قرار میگیرد . سعی کنید در بخش نظرات با مخاطبانتان گفتگو کنید. این پرسش و پاسخ ها نشانه‌ای بر اسپم نبودن و البته واقعی بودن مخاطبان شماست . مهارتهای بیان داستان(story telling) بسیار زیاد می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد

اعتبارسازی تنها توسط کپشن و گفتگو در نظرات حاصل نمی‌شود. هر زمان که تصمیم دارید پستی منتشر کنید, به این مطلب توجه کنید که محتوای این پست چگونه به برند شما کمک خواهد کرد و پیام موجود در محتوای شما چگونه و به چه ترتیبی با مخاطبان ارتباط برقرار خواهد کرد و چه ذهنیتی را منتقل خواهد کرد. در بخش برندسازی دیجیتال در سایت مدیرتولز بیشتر و عمیق تر موضوعات برندسازی در فضای مجازی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکته شماره #۵ شروع به برندسازی و تبادل نظر با مخاطبان نمایید!      

هیچ گاه از کامنت مارکتینگ غافل نشوید . پرسش و پاسخ در محتوای شما از نظر اعتبار بخشی به پست شما بسیار ضروری و حائز اهمیت است پس برای تک تک کاربران با ارزش خود زمان کافی را جهت پاسخگویی سوالاتشان لحاظ کنید.

اینستاگرام پست‌های اکانت‌هایی را به کاربران نمایش میدهد که بیشترین تعامل را با آن دارند

اگر شما به صورت مداوم با اکانتی در ایستاگرام تعامل داشته باشید برای اینستاگرام به این معنی خواهد بود که شما به محتوایی که این اکانت منتشر می‌کند, علاقمندید.  دقیقا به همین دلیل است که شما پست‌های بهترین دوستان و سلبریتی‌های مورد علاقه‌تان را همیشه در صدر خوراک اینستاگرامتان مشاهده میکنید.

دقیقا همین قانون برای شما هم صدق میکند. افرادی که به نحوی با اکانت شما تعامل دارند( پست‌هایتان را لایک می‌کنند, نظر میدهند, پست شما را ذخیره می‌کنند, استوریهایتان را مشاهده میکنند) به احتمال بسیار زیاد پست‌های شما را در خوراکشان خواهند دید. به همین دلیل است که برندسازی و ثبات در برند از اهمیت برخوردار است . کابران زمانی که دقیقا انتظارشان از اکانت شما شفاف باشد(نوع محتوایی که انتظار دارند شما انتشار دهید از نظر محتوایی و معنایی)  و دقیقا محتوایی مطابق انتظارشان را از شما دریافت کنند به احتمال بسیار زیاد میتوانند به طرفداران  شما تبدیل گردند.

 

نکته شماره #۶ : ثبات در پیام محتوا و در نظر گرفتن بعد زیبایی شناختی را وارد ماجرا کنید! 

 

اینستاگرام در صورت استفاده از تمام ویژگیهایش به شما پاداش میدهد

درکنار اهمیت تعامل با مخاطب و همچنین برندسازی که در زمره‌ی موارد مورد توجه الگوریتم اینستاگرام قرارد دارند, بر اساس مشاهدات عینی نگارنده به نظر می‌رسد استفاده از تمامی ویژگی‌های این اپلیکیشن محبوب نیز از جمله موارد دارای اهمیت در نظر الگوریتم اینستاگرام میباشد.

اینستاگرام همچنان به اضافه کردن ویژگی‌ها و امکانات جدید ادامه خواهد داد. تقریبا هر چند ماه یک امکان جدید به اینستاگرام اضافه می‌شود. امکانات جدید راه‌حل‌هایی نو را به منظور برقراری ارتباط با مخاطب در اختیار شما قرار می‌دهد. استفاده از این امکانات به رشد شما کمک می‌نماید و همچنین امکان دیده‌شدن شما را افزایش می‌دهد.

نکته شماره #۷ : همیشه از امکانات جدیدی که اینستاگرام ارائه می‌دهد استفاده نمایید.

 

در آپدیت بعدی اینستاگرام خواهیم دید :

اضافه شدن پست‌های مرتبط به علاقمندی کاربران  به خوراک اینستاگرام

در حال حاضر شما تنها پستها را از حساب‌های کاربری در خوراک اینستاگرامتان میبینید که آن حسابهای کاربری را دنبال کرده اید. به علاوه محتوای اسپانسری که توسط اینستاگرام ارائه میگردد و بحثی جداگانه دارد. اما تغییری در راه است.اینستاگرام در حال آزمایش یک ویژگی جدید برای نمایش پست‌های مرتبط به علاقمندی شما در بخش خوراک اکانت کاربران است.

نحوه کارکرد به این صورت خواهد بود که به عنوان مثال اگر شما به محتوایی علاقه نشان دهید(لایک, نظر گذاشتن, دنبال کردن) , الگوریتم اینستاگرام این پست‌ها را به دوستان شما نیز نمایش میدهد و بالعکس. همچنین پست‌های مشابه به علاقمندی شما ( از نظر الگوریتم اینستاگرام) نیز در خوراک برایتان نمایش داده خواهد شد.

به عنوان مثال اگر شما تعداد زیادی از صفحه‌های مربوط به مد را دنبال میکنید و با آن تعامل دارید, اینستاگرام فرض میکند که احتمالا علاقمندید پستهای مرتبط با مد بیشتری را هم در خوراکتان ببینید و زحمت این کار را برای شما انجام خواهد داد.

اینستاگرام انجام آزمایشات اولیه در این زمینه را با این جمله تایید کرده ” ما همیشه به دنبال راه‌حل‌هایی هستیم که محتوای جالب را به روشهای جدید در اختیار کاربران قرار دهیم ” .

معنی این آپدیت برای شما این خواهد بود که اگر کاربری پست‌های شما را لایک کند و یا برای آن نظر بدهد, احتمالا دوستان آن کاربر نیز پست‌های شما را خواهند دید.

 

الگوریتم اینستاگرام برای صفحه سرچ (Explorer)  و استوری چگونه کار میکند ؟ 

وقتی صحبت از الگوریتم اینستاگرام میکنیم, ذهن بیشتر افراد به سمت محتوایی که در خوراک برایشان به نمایش در می‌آید میچرخد. اما استوریها و صفحه سرچ هم با الگوریتم مخصوص به خودشان کار می‌کنند. الگوریتم این بخش, پست‌ها را بر اساس علاقمندی افرادی که شما دنبال میکنید و همچنین پست‌هایی که لایک میکنید کار میکنید. همچنین یک بخش ویدئویی نیز در صفحه سرچ قرار داده شده است که محتوای نمایش داده شده در آن ترکیبی است (به دو صورت اتوماتیک و انتخابی)از منابعی که الگوریتم اینستاگرام تصور می‌کند به آن علاقمندید.

به طور کلی صفحه سرچ و خوراک در یک نقطه شباهت دارند و آن نقطه اشتراک این است که محتوایی به شما نشان داده میشود که( بر اساس الگوریتم اینستاگرام) با آن تعامل بیشتری داشته‌اید و احتمالا علاقه بیشتری به مطالبی از آن دست دارید .  داستان استوری‌های صفحه سرچ نیز مشابه با همین قصه است , و استوری‌هایی به کاربران را نمایش میدهد که بر اساس پست‌های کاربر احتمال میدهد به آن موضوعات علاقمند باشد.

قانون صفحه نتایج جستجوی هشتگ نیز همین است. اگر تا به حال یک  هشتگ را در اینستاگرام جستجو کرده باشید, حتما دیده‌اید که ۹ پست دارای بیشترین ارتباط در بالای صفحه نمایش داده خواهند شد. این پست ها بر اساس معیارهایی مانند تعداد تعامل کارابران با پست ( تعداد لایک و نظر و ذخیره شدن توسط کاربران دیگر  و …), میزان و درجه اهمیت هشتگ و همچنین سرعت تعامل با کاربران رتبه بندی میگردد.  نتایج جستجوی یک هشتگ برای تمامی کاربران یکسان است در حالیکه نتایج صفحه سرچ برای هر کاربری بر اساس علاقمندیها و فاکتورهایی که در مورد آن صحبت کردیم متفاوت است.

 

استفاده  از اینستاگرام آنالیکتیکس برای آنالیز کارکرد اکانت شما 

نسخه بیزینس اینستاگرام امکان جالبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. اینستاگرام آنالیکتیکس . با استفاده از این ویژگی میتوانید استراتژی موثرتری برای رشد اکانت کسب و کارتان انتخاب کنید. استفاده از این ویژگی به صورت قابل ملاحظه‌ای در وقت و انرژی مصرفی شما صرفه‌جویی میکند. در واقع با تحلیل دقیق اطلاعاتی که  اینستاگرام در بخش آنالیکتیکس در اختیار شما قرار می‌دهد متوجه خواهید شد که عملکرد شما در قبال الگوریتم اینستاگرام چگونه بوده است.  این مقاله می‌تواند اطلاعات جالبی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

اطلاعاتی که این قسمت در اختیار شما قرار میدهد چیزی بیشتر از این است که کدام پست شما بیشترین لایک را داشته و یا اینکه کدام ویدئو بیشتر  از همه دیده شده است. با تحلیل گزارشات این بخش اطلاعات ارزشمندی استخراج میگردد و میتواند در ادمه مسیر برای ساختن یک برند قدرتمند در اینستاگرام بسیار کمک کننده باشد. به زودی و در اولین آپدیت  این مقاله آموزش استفاده از این قسمت را در یک ویدئو تقدیم حضور شما خواهم کرد. لطفا در خبرنامه این بخش عضو شوید تا به محض آماده  و اضافه شدن این بخش, شما را در جریان قرار دهیم.

خبرنامه - عضویت در خبرنامه آپدیت الگوریتم اینستاگرام

این مقاله همواره برای معرفی ابزارهای جدید اینستاگرام آپدیت خواهد شد.

استفاده از تقویم محتوایی برای وبمستران جهت ارسال مطالب و پست های وبسایت بر روی شبکه های اجتماعی همواره جزء نیازهای اولیه می باشد پس اگر تا بحال تقویم محتوایی نداشته‌اید,مقاله تقویم محتوایی را مطالعه کنید و از نمونه رایگان آن استفاده لازم را ببرید.

آیا تا بحال توانسته اید یک پست جهانی بسازید ؟ از تجربیات خود با ما بگویید .

 

 

4.6/5 ( 29 بازدید )

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

50 دیدگاه

 1. محتوای بسیار خوبی را ارائه دادید
  همیشه الگوریتم های اینستاگرام برایم جالب بودند
  سپاس از مقاله خوبتان

  • سلام ممنونم از شما بخاطر زحمتی که می‌کشید. مقاله شما واقعا مفید بود.

   • ممنون و متشکر از شما

 2. محتوای بسیار خوبی را ارائه دادید
  همیشه الگوریتم های اینستاگرام برایم جالب بودند
  سپاس از مقاله خوبتان

  • ممنون از لطف و محبت شما سرکارخانم – در تلاش هستیم تا مجموعه کاملی از مقالات مرتبط با الگوریتم‌های اینستاگرام رو در مدیرتولز ارائه بدهیم.

   • سلام یه سوال داشتم مثلا سایت هایی که فیلم اراعه می دن فقط مشهور تر میشن یا از اون حجمی که ما دانلود می کنیم هم براشون سود داره
    اگه می تونید در این باره هم مطلب بزارید

 3. نکات جالبی رو ارائه دادین – ممنون

  • ممنون از لطف شما

 4. سلام و خسته نباشید
  میخواستم سوال کنم که این تغییرات در الگوریتم به صورت رسمی از طریق خود اینستاگرام منتشر میشن آیا ؟

  • به صورت رسمی خیر اما مدیران این شرکت ها بعضا در مصاحبه هایشان کلیاتی رو اشاره میکنن

 5. چجوری میشه کامنت هارو واسه بعضی از پست ها بست ؟

  • عرض سلام و ادب خدمت شما همراه گرامی : برای این منظور روش های متعددی وجود داره که من سعی میکنم به صورت خلاصه به اونها بپردازم و اونها رو برای شما شرح بدم :

   سانسور کردن کامنت‌ها:
   این امکان به شما قابلیت فیلتر کردن خودکار کامنت‌هایی را که حاوی کلمات توهین آمیز، منفی و یا‌ … هستند خواهد داد. برای مثال با مشخص کردن کلمه‌ی “زشت” از این پس کامنت‌هایی که شامل این لغت در متن خود باشند نه برای شما و نه برای دیگر بازدیدکنندگان پیج شما به نمایش در نخواهد آمد و تنها همان شخصی که آن را ارسال کرده است قادر به تماشا و خواندن آن خواهد بود. برای فعال‌سازی این ویژگی به تنظیمات اینستاگرام و سپس گزینه‌ی Comment مراجعه کنید. در بخش Custom Keywords می‌توانید هر لغتی را که دوست دارید اعم از فارسی، انگلیسی یا حتی فینگلیش (متون فارسی نوشته شده با حروف انگلیسی) بنویسید و آن‌ها را با علامت کامای انگلیسی ( , ) از یکدیگر جدا کنید. از این پس هر کامنتی که یکی از این لغات را در خود داشته باشد نه برای شما و نه برای کاربران دیگری که وارد پیج شما شده‌اند نمایش داده نمی‌شود. (توضیحات بیشتر)
   بستن بخش کامنت‌ها: فعال‌سازی این امکان بسیار ساده است. برای این امر کافی است هنگام ارسال یک پست، زمانی که به بخش نوشتن توضیحات آن می‌رسید، گزینه‌ی Advanced Settings را لمس کنید و با روشن کردن گزینه‌ی موجود، قابلیت ارسال کامنت برای این پست را به‌طور کامل ببندید. با انجام این کار آیکون کامنت‌ها نیز از زیر پست مورد نظر حذف خواهد شد. اگر قصد بستن کامنت برای پستی که در حال حاضر منتشر شده است دارید نیز کافی است به آن پست مراجعه و با زدن منوی سه نقطه، در کنار مواردی همچون Edit یا Delete، گزینه‌ی Turn Off Commenting را انتخاب کنید تا امکان ارسال کامنت در پست مورد نظر غیر فعال شود. برای باز کردن مجدد کامنت‌ها نیز همین مراحل را تکرار کنید و این بار گزینه Turn ON Commentin را انتخاب کنید.

 6. سلام خسته نباشین میخواستم ببینم عوض کردن آیدی اینستاگرام اعتبار مارو پیش اینستا کم میکنه؟ یا اینکه باعث میشه پیج دیده نشه؟ من این پیجمو حدود چهار بار تاحالا عوض کردم ولی میخوام بازم عوضش کنم چیکار باید بکنم

  • عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما همراه گرامی سایت مدیر تولز ؛
   در ارتباط با تعویض ایدی صفحات در اینستاگرام, بنده به اعلام رسمی از طرف اینستاگرام برنخوردم که اشاره کنه تعویض ایدی موجب جریمه صفحه و عدم نمایش در نتایج مرتبط می‌شود. اما با توجه به الگوریتم جستجوی موجود در اینستاگرام و اینکه احتمالا آیدی شما و اون عبارت هایی که شما در اون در سرچ ظاهر میشید حتما در پایگاه داده هایی ثبت و ضبط میشه( ایندکس شدن) . باید در کوتاه مدت احتمالا با افت بازدید (impression) مواجه بشید و بعد از مدتی فعالیت روی ایدی جدید این موضوع هم حل خواهد شد. بنابراین جواب شما به صورت کوتاه این خواهد بود : در کوتاه مدت احتمالاً بله و در بلند مدت به شرط فعالیت صحیح روی اسم برند مشکلی نخواهد بود. البته پاسخ من به استناد الگوریتم فعلی صدق میکنه و امکان داره بعدها و با آپدیت های جدید از سوی اینستاگرام شرایط به گونه ای دیگر تغییر نماید.

 7. سلام چگونه پیج اینستاگرام را با نام مورد علاقه خود بسازیم؟

 8. سلام ممنونم از شما بخاطر زحمتی که می‌کشید. مقاله شما واقعا مفید بود.

  • ممنون از شما دوست عزیر

 9. سلام و ممنون از مطلبتون. یه سوال . از کجا بفهمیم که پیج ما داره هک میشه . من پیج کاری دارم و خیلی این مسئله مهمه برام . آخه شنیدم مثلا یه پیج به اصطلاح هک میشه و یا از دست صاحبش میره و دیگه صاحبش نمی تونه به اون دسترسی داشته باشه . و خیلی از پیجها رودیدم که تو بیوشون مثلا نوشتن امنیت پیج توسط فلانی تامین میشه و آیا واقعا لازمه برای امنیت پیج کسی رو استخدام کنیم و یا کار خاصی انجام بدیم. خواهشا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

  • عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما . خوشحالم که مطلب الگوریتم اینستاگرام مورد توجه شما قرار گرفته و اما نکته مهم در ارتباط با برقراری امنیت در اینستاگرام ؛ باید خدمت شما عرض کنم که شک نکنید که اینستاگرام اپلیکیشنی بسیار امن میباشد و توسعه دهندگان اون همواره به امنیت در اینستاگرام به عنوانین یکی از اولین و مهمترین اولویت ها نگاه می‌کنند اما اینکه چرا بعضی از پیچ‌ها هک میشن ؟ جواب خیلی ساده و کوتاه خواهد بود : رمز عبور ضعیف . رمز عبوری که فقط عدد داره و احتمالاً عدد سال تولد خود صاحب پیچ , همسر و یا فرزنده دلبندش باشه به راحتی با نرم افزارهای مرتبط قابل حدس زدن خواهد بود . اگر رمز عبور شما ترکیبی از اعداد , حروف کوچک , حروف بزرگ و کاراکترهای خاص باشد به شما اطمینان میدم که هرگز و هرگز قابل هک شدن نخواهد بود . مثلا سعی کنید پسووردی به این شکل انتخاب کنید : hdbgZcO0452*%2588 : برای هک کردن این پسوورد که پارامترهای لازم را دارا است قطعا به سالها زمان و هزینه سنگین نیاز است که قطعا هیچ هکری در دنیا برای دسترسی به آن وقت صرف نخواهد کرد. موفق باشید

 10. سلام ممنون از اطلاعاتتون ، من یه پیج کسب و کار دارم ، مشتریان ذبل هر پست کامنت میگذارند ، برای مدیریت این موضوع ، نمیخوام خودم از طرف پیج جوابگوی این کامنتها باشم ، بلکه میخوام از یه سری آی دی دیگه برای جواب دهی استفاده کنم ، اینجوری کسی که سوال کرده تصور میکنه که یه مشتری دیگه داره از محصول تعریف میکنه یا جواب میده ، با شخصی صحبت کردم برای نوشتن یه نرم افزار یا ربات ، مشکلی که ایشون مطرح کردن اینه که میشه آی دی پست های اینستاگرام رو بدست آورد و توی یه برنامه یا ربات براشون کامنت فرستاد اما برای کامنتی که ذیل یه پست گذاشته شده چنین امکانی وجود نداره ، میخواستم نظر شما رو بدونم ،در حقیقت میخواستم بپرسم که آیا راهی وجود داره که آی دی و مشخصه هر کامنتی رو که انتخاب میکنیم بدست بیاریم؟

  • برای اطلاع از این موضوع باید از یک برنامه نویس درخواست کنید که به بخش api های اینستاگرام مراجعه کنه و بررسی کنه که ببینه آیا اینستاگرام همچین امکانی رو در اختیار شما قرار میدهد یا خیر .

 11. ممنونم از پاسختون – امکانش هست آموزش امکانات جدیدی که به اینستاگرام اضافه شده رو بذارین . مثلا Nametag چی هس و چطوری کار میکنه . یا این امکان چند گزینه گذاشتن تو استوری . باز هم ممنون

  • بله حتما در آینده‌ای نزدیک امکانات جدید اینستاگرام را در یک مظلب آموزش جدید خدمت شما عزیزان همراه ارائه خواهیم داد

 12. سلام خسته نباشید من حدود یک سال پیش پستی گذاشتم اما به خاطر ضعیف بودن نت با مشکل موجه شدم و دوبار تلاش کردم اما نشد صرف نظر کردم از پست اما در سربرگ پیچ من که تعداد پست هارو زده دوتا از پست هام افزایش پیدا کرد (توی سر برگ ۱۰تا پست بود اما وقتی پست هامو میشمردم ۸تا بود) توی بایگانی پست ها هم چیزی نیست راه حلی برای این مشکل دارید؟

  • شما ظاهراً به یکی از باگ های موجود در اینستاگرام را متوجه شده اید . در خود نرم افزار ( اپلیکشن) با توجه به جستجویی که من کردم راه حلی مشخصی پیدا نکردم . حدس میزنم این خطا به احتمال زیاد در به روز رسانی های بعدی مرتفع بشود . موفق باشید

 13. سلام.ممنون بابت مطالب خوب.یه سوال دارم. من جدیدا برای کسب و کارم یک پیج اینستا ایجاد کردم ولی در قسمت سرچ که اسمشو میزنم بالا نمیاد .دلیلش چیه؟

  • برای اینکه اسم شما در سرچ همتراز با بقیه کسانی که در حال کار روی موضوع مشابهی با موضوع شما هستند نیازمند این موضوع هست که اعتبار صفحه شما افزایش پیدا کنه . اعتبار صفحه به مدت زمان فعالیت صفحه شما , تعداد دنبال کننده های شما , میزان مشارکت دنبال کنندگان با شما و همچنین اصالت عکس و محتوایی که به اشتراک میگذارید بستگی داره . بنابر این توصیه من به شما اینه که با رعایت مورد اصالت متن و تصویر میزان مشارکت کنندکان با مطالبتون رو افزایش بدین و اطمینان داشته باشید که پس از مدتی حتما شما هم در نتایج جستجو ظاهر خواهید شد. موفق باشید

   • سلام ، وقت به خیر ، راسته ترتیب قرار گرفتن استوری following هامون در نوار افقی بالای صفحه ی home بر اساس این هست که هر کی بیشتر وارد profile ما بشه استوریش به عنوان اولین استوری ها قرار می گیره ؟ و این که ترتیب قرار گرفتن بازدید کننده های استوریِ خودمون در instagram بر چه اساسی هست و هوش مصنوعی واقعا داره این نرم افزار ؟ تو اینترنت خوندم و تعجب کردم ، میخواستم بدونم حقیقت داره این موضوع؟

    • سلام و وقت بخیر خدمت شما همراه گرامی . در حال حاضر استوری‌ها و همینطور پست ها بر دو مبنای زمانی (زمان انتشار پست یا استوری) و همینطور میزان تعامل به کاربران نشان داده می‌شود. اما اینکه هر فردی بیشتر وارد پروفایل بشود بنابراین استوری به عنوان اولین نشان داده میشود رو بعید میدونم و به مطلبی هم در این مورد مواجه نشدم. الگوریتم اینستاگرام بر مبنای نعامل به این معنی که شما چه میزان با سایر افراد تعامل دارید(کامنت , لایک , منشن شدن و منشن کردن) تلاش می‌کند تا افرادی را که تعامل بیشتری با هم دارند را در اولویت قرار دهد . نه اینکه لزوماً اول باشد.

     • لطفا در مورد پستهای موقت تبلیغاتی که در پیج خودمون درج میکنیم توضیح بدید. از اونجا که هشتگهای پستهای تبلیغاتی ممکنه با هشتکهای پیج خودمون خیلی متفاوت باشه آیا تاثیر منفی برای پیج مون خواهد داشت؟

     • به هر حال کسانی که به صورت متمرکز روی یک موضوع فعالیت میکنند و از هشتگ های مرتبط با موضوع فعالیتشون استفاده میکنن در بلند مدت میتونن نرخ مشارکت بیشتری رو از کاربر داشته باشند و نرخ مشارکت بیشتر در الگوریتم اینستاگرام یعنی همه چی

 14. سلام، این پیغام برای بعضی از پست هام در اینستاگرام میاد. میخواستم لطفا توضیح بدید که چه پیغامی هست و چرا میاد واسم. مرسی.
  Your post is performing well! We’re giving you a $20.00 credit to reach more people. Claim your credit. 1Oh

  • اکانت شما در حالت بیزینس قرار دارد و این پیغام به شما یادآوری میکنه که این پست شما نسبت به سایر پست ها موفق به کسب توجه بیشتری شده است و به شما پیشنهاد میده که با اون مبلغ سرمایه گذاری کنید تا ابنستاگرام برای شما به صورت تبلیغات این پست رو به تعدا افراد بیستری نمایش بده که البته متاسفانه این امکان رو در ایران نداریم.

   • یعنی ۲۰ دلار به ما پاداش میده یا ما باید ۲۰ دلار بدیم تا اینکار رو برامون بکنه ؟ ایااگر خارج از ایران برویم یا اکانت رو روی کوشی کسی که خارج ایران است بزاریم میتوانیم مجدد به این پیام دستیابیم تا وارد این صفحه بشیم

 15. چه قدر پیچیده ست😳

 16. من یه مشکلی برام پیش اومده..کسی میتونه کمک کنه؟؟من دوتا اکانت داشتم تو اینستا…بنا به دلایلی دوسه بار مجبور شدم اپلیکیشینو کلا پاک کنم…خواستم دوباره وارد اکانتم شم…یکی ازاکانتام که اکانت کاریم و فرعیم بود میومد اما اکانت اصلیمو که شخصی بود میزد تلاش مشکوک ….هرکاری کردم کدامنیتی که میخواست…ارسال نشد…ینی برای همیشه اکانتمو از دست دادم؟؟؟

  • سلام و درود بر شما . نگران نباشید . اکانت شما برای همیشه از دست نخواهد رفت . شما هنگام ثبت نام برای اولین بار در اینستاگرام با استفاده از شماره تلفن و یا ایمیل اقدام نموده اید. این امکان وجود داره که کد فعال سازی رو برای هر کدام (شماره تلفن و یا ایمیل ) ارسال شود. به آدرس help.instagram.com مراجعه نمایید . البته امیدوارم در زمان ثبت نام از آدرس ایمیل معتبری استفاده کرده باشید . هنگامی که کد تصدیق برای شما ارسال میشود . میتونید انتخاب کنید که برای شما به صورت پیامک ارسال شود و یا اینکه به آدرس ایمیلتان ارسال گردد.

 17. ضمن تشکر از مطلب مفید در مورد الگوریتم اینستاگرام، اگر امکانش هست براتون توضیح دهید که چطور می شود یک پیج پر بازدید و زود بازده باز کرد یعنی دستورالعملی هست که بشود رعایت نمود تا پیجی با فالور های واقعی به دست آورد، چه نکاتی رو باید رعایت کنیم، اتصال به فیس بوک کمکی می کنه؟؟ اطلاعات بیشتر رو از کجا بدست بیاوریم برای ایجاد یک پیج قوی و فعال؟؟؟ ممنون که وقت می گذارید

 18. ضمن تشکر از مطلب مفید در مورد الگوریتم اینستاگرام، اگر امکانش هست براتون توضیح دهید که چطور می شود یک پیج پر بازدید و زود بازده باز کرد یعنی دستورالعملی هست که بشود رعایت نمود تا پیجی با فالور های واقعی به دست آورد، چه نکاتی رو باید رعایت کنیم، اتصال به فیس بوک کمکی می کنه؟؟ اطلاعات بیشتر رو از کجا بدست بیاوریم برای ایجاد یک پیج قوی و فعال؟؟؟ ممنون که وقت می گذارید

 19. سلام سپاس از توضیحات کامل شما به تازگی با مشکلی مواجه شدیم که در پیج کاری بیزینس گویا یکی از رقبا پست هایی که محصول هردو یکی هست را ریپورت کرده و باعث حذف پست میشن حتی با دوربین خود گوشی هم عکس برداری شده اما باز ریپورت و حذف میشن راه حلی برای رفع این مشکل وجود داره ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام و درود بر شما . در سایت اینستاگرام در بخش ارتباط با اینستاگرام , موضوع رو براشون به صورت واضح توضیح بدین . پست‌های شما به دلیل نقض قوانین حمایت از حقوق تولید کننده (کپی رایت ) حذف شده . دلایل خودتون رو به صورت کتبی براشون ارسال کنید . تجربه من این بوده که به سرعت به این گونه موارد پاسخ میدن . کاملا توضیح بدین که شما به عنوان مثال خرده فروشی هستید و ادعایی نسبت به مالکیت اون برند ندارید

 20. سلام من ۲۵k فالوور واقعی دارم در اول عکس هایم ۳۰۰۰ اکسپلور داشت اما الان ویدیو هام اکسپلور نمیخوره و عکس هایم بسیار کم کمتر از ۵۰۰ اکسپلور داره باید چیکار کنم که مثل همه ۱۰۰k اکسپلور داشته باشم من همه روش ها رو انجام دادم ولی جواب نداد

 21. بسیار زیبا

 22. سلام بر شما ببخشید یه سوال مهمی دارم. اینستاگرام چند ماهه نوتیفیکیشن ها رو به من نشون نمیده یعنی فقط عکس پروفایل افراد را می بینم اونم با فاصله بسیار زیاد … اگر یه نفر تو یه پست قدیمی کامنت گذاشته باشه نمی فهمم چند بار آبدیت کردم حتی حذف کردم از نو نصب کرد حل نشد لطفا کمک کنید

 23. با سلام وقتتون بخیر متشکرم از محتوای عالیتون بسیار استفاده کردم
  فقط یه مسئله ای برام پیش اومده حدودا ۳ ۴ ماه پیش من یک ویدیو گذاشتم و اون زمان تعداد فالوور هام حدودا ۵۰k بود و اون ویدیو ۱۰۰k ویو خورد که خیلی ذوق کردم و همینطور ادامه دادم و تونستم چندین ویدیو بگذارم و بیشتر از تعداد فالوور هام ویو بگیرم و توی اکسپلور خیلی موفق بودم ، اما ناگهان این مسئله متوقف شد و الان که ۱۱۰k فالوور دارم تعداد ویو ها خیلی عادی هستند در حد ۳۰ یا ۴۰k دلیلش چی میتونه باشه ؟
  و این که پیجی مثل karlniilo رو اگر ببینید خیلی خیلی ویو زیادی داره و اصلا با عقل جود در نمیاد میزان مشارکتی که دریافت میکنه…

 24. باسلام وخسته نباشین وتشکرازمطالب خوبتون توقسمت استوری به انگلیسی میزنه موسیقی روی متن برای شماغیرفعال شده بایدچکارکنیم

 25. با سلام و خسته نباشید
  یک سوال دارم از حضورتون….
  اگر شما وارد صفحه افراد بشید میتونید بامراجعه به لیست فالویینگ ها و فالورها متوجه بشید که اون فرد اخیراً چه کسایی رو فالو کرده و چه کسایی اونو فالو کردن، کاملا به ترتیب میاره این اسامی رو، چطور میشه کاری کرد که این ترتیب برای بقیه نمایش داده نشه،و کسی ندونه که ما اخیرا چه کسانی رو فالو کردیم یا یچه کسانی مارو فالو کردن اون هم دقیقا به ترتیب!؟
  که البته اخیرا امکان سورت فالویینگ ها در اینستاگرام ایجاد شده ولی مقطعی هست و وقتی از صفحه خارج بشی بازم در حالت دیفالت میره و برای بقیه همچنان کسایی که فالو کردیم رو به ترتیب فالو کردن نشون میده و اینطوری بقیه میتونن بدونن چند روز اخیر چه کسایی به ترتیب به لیست فالویینگ هاو فالورها اضافه شده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 26. سلام وخسته نباشی واقعا ممنون از بابت اطلاعات مفید و با ارزش شما خیلی اطلاعات مفیدی بود
  فقط اگر توانستیم در مورد توضیحات سعی کنید خیلی ساده تر همراه با مثال باشه
  ممنون از بابت زحمت های شمااا موفق پیروز باشین

 27. […] الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند؟(نحوه ساخت پست جها… […]

 28. از چه منابعی استفاده کردین؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیرتولز، تلفیق مهندسی و هنر

مدیرتولز چیست؟

مدیرتولز © آژانس تبلیغاتی 360  °   با همکاری و همراهی مجموعه ای از چندین متخصص خبره پیرامون محیطی با تلفیق از مهندسی و هنر با سابقه کاری مرتبط در  توسعه نرم‌افزار , طراحی گرافیک , رابط کاربری و تجربه کاربری , مدیریت خلاقیت و نوآوری , ساخت تیزر , انیمیشن و موشن گرافی در سال 1396 در شهر تهران متولد شد . پایه گذاران مدیرتولز تیمی با انگیزه , جوان و در عین حال با تجربه‌اند که با اعتقادی راسخ به هم‌افزایی و حصول نتایج موثر با اتکا به قدرت تیمی کنار هم جمع شده‌اند تا تعریفی نزدیک‌تر از آژانس تبلیغاتی نسبت به فاصله نسبتاً استانداردهای موجود در کشور با نصاب‌های جهانی به هموطنان و صاحبین کسب و کار عزیز ارائه نمایند.  

لینک های مفید

 • طراحی سایت پزشکی
 • طراحی سایت شرکتی
 • سئو
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • عکاسی صنعتی

تمامی حقوق این وبسایت متلق به مجموعه مدیرتولز می باشد.