وب سایت پزشکی
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

 دلایل اهمیت وب سایت پزشکی

چرا پزشکان به وب سایت نیاز دارند ؟

بر اساس نتایج تحقیقاتی که اخیرا در ارتباط با اهمیت وب سایت پزشکی صورت پذیرفته, جستجوی آنلاین در ارتباط با موضوعات مربوط به پزشکی و سلامت به صورت قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته و برآورده شده که ۸۰ درصد از کاربران اینترنت در ارتباط با موضوعات مربوط به پزشکی در اینترنت جستجو کرده‌اند .

فرصت معرفی خدمات, تجربه‌های ارزشمند, توانمندی‌ها و دسترسی به طیف وسیعی از مخاطبان موضوعی نیست که ساده از آن بگذرید ! شما به عنوان یک پزشک مهمترین ماموریت خودتان را کمک به بیماران و مراجعانتان می‌دانید . تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که آیا با روش سنتی ارائه خدمات پزشکی از تمام ظرفیت و توانمندی‌‌هایتان برای کمک به بیماران استفاده میشود یا خیر ؟ فوق‌العاده نبود اگر به جای خدمت رسانی به تعداد محدودی بیمار امکان پاسخگویی به صدها نفر در طول روز وجود داشت؟

وب سایت پزشکی و برندسازی شخصی

موضوع بعدی که که قصد دارم آن را با شما در میان بگذارم بحث برند شخصی است . اما برند شخصی چیست ؟ اگر بخواهم از تشریفات زائد و غیر مفید صرف نظر کنیم و مستقیم سر اصل مطلب برویم برند شخصی را می‌توان به این صورت تعریف نمود : برند شخصی یکی از پارامترهای مهم و تاثیرگذاری است که باعث می‌شود یک پزشک ( و یا هر فرد متخصص دیگری در هر رشته‌ای) به عنوان “بهترین” در میان تمامی همکارانش شناخته شود : بهترین جراح قلب , بهترین متخصص پوست و … . دستیابی به این عنوان “بهترین” در کنار تمامی فعالیت‌های علمی , عملی و کسب تجربه نیازمند اهمیت دادن به موضوعی مهم و حائز اهیمت دیگری به نام برندسازی شخصی است .
الگوی رفتاری مصرف کنندگان با ظهور و بروز اینترنت و فراگیر شدن تجارت الکترونیک دچار تغییراتی اساسی شده است . در حال حاضر جستجو و دریافت اطلاعات از اینترنت قبل از اقدام به هرگونه دریافت خدمت ( و یا محصولی) به جزئی تفکیک ناپذیر از رفتار مصرف کنندگان تبدیل شده است .

با در نظر گرفتن تغییرات فوق‌الذکر میتوان اذعان داشت که حضور در عرصه فضای دیجیتال از حالت یک انتخاب خارج شده و به نوعی الزام تبدیل شده است . امروز بازاریابان دیجیتال و استراتژیست‌های کسب و کا در حال توسعه دادن مفهومی به عنوان “بازاریابی سلامت” هستند . برای موفقیت در فضای آنلاین و پیشی گرفتن از سایرین و در رده‌ی بهترین‌ها قرار گرفتن نیازمند یک برنامه ریزی استراتژیک دقیق و حساب شده هستید .

فرصتی که در حال حاضر در بخش وب سایت پزشکی وجود دارد

یک خبر خوب برای شما این است که بر طبق آماری که وب سایت patientgain منتشر کرده است تنها ۴٫۳ درصد از پزشکان برای حضور در فضای مجازی و بازاریابی سلامت برنامه مشخصی دارند.( این آمار مربوط به پزشکان در سراسر دنیا میباشد و با مقداری اغماض میتوان به این اعداد و ارقام در ایران نیز اعتماد کرد) بنابراین میتوان نتیجه گرفت در حال حاضر بهترین زمان و فرصت برای ساخت یک الگوی قدرتمند از شما در فضای وب است. رقیبان بسیاری وجود ندارند ولی در مقابل بیماران بسیاری وجود دارند که برای یافتن خدمات سلامت ابتدا به جستجوی اینترنتی میپردازند. پیشنهاد ما این است که از این فرصت به نحو احسنت استفاده نمایید و از پیشگامان و رهبران بازاریابی سلامت در کشور باشید.

وب سایت پزشکی ؛ اوضاع را تحت کنترل خود داشته باشید !

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر خودتان دست به کار نشوید و به کمک شرکت‌هایی مانند مدیرتولز اقدام به ساخت برند دیجیتالتان نکنید, وب سایت‌هایی که به نوعی مرجع دریافت اطلاعات پزشکی و پزشکان هستند این کار را انجام خواهند داد و در این صورت شما هیچ گونه نظارتی روی روند ساخت برندتان ندارید و به نوعی کنترل اوضاع را از دست خواهید داد . شهرت شمابه عنوان یک پزشک در فضای آنلاین موضوعی نیست که بتوان روی آن ریسک کرد. بنابراین بهترین و امنترین شیوه این است که خودتان دست به کار شوید و شروع به ساخت هویت آنلاینتان نمایید . اصلاً لازم نیست نگران موضوعی باشید, در این مسیر مدیرتولز از صفر تا ۱۰۰ همراه شما خواهد بود.
طبق آمارهای موجود در سطح جهانی که توسط موسسات معتبر بازاریابی استخراج گردیده است, میزان مشارکت کاربران با اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها در ۵ سال اخیر برای دریافت خدمات در حوزه‌های مختلف به صورت معناداری افزایش یافته است. به همین ترتیب تعداد بیمارانی که در وهله نخست برای دریافت اطلاعات و سپس دریافت خدمات پزشکی به فضای اینترنت مراجعه و جستجو می‌کنند در حال افزایش است.
نقطه شروع کار در شکل دادن شماتیک دیجیتال شما و حرکت به سوی ساخت یک برند شخصی قدرتمند داشتن یک وب‌سایت با طراحی هوشمندانه است . تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال, بهینه سازی برای موتورهای جستجو و توجه به شبکه‌های اجتماعی در مراحل بعدی قرار دارد.

وب سایت برای شما چه کارهایی می‌تواند انجام می‌دهد ؟

۱-هویت دیجیتال شما را به عنوان یک متخصص خبره شکل می‌دهد

بر مبنای توضیحاتی که به صورت اجمالی در بخش ابتدایی این مقاله به آن اشاره کرده‌ایم برای قرار گرفتن در زمره بهترین ها در رشته خود علاوه بر تجربه و تخصص, برند شخصی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برندسازی شخصی مهم‌ترین وظیفه وب سایت پزشکی شما است.

۲- استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بالقوه شما

یک وب سایت پزشکی می‌تواند به شما کمک نماید که از پتانسیل‌های علمی خود استفاده بهینه‌تری انجام بدهید. مقالات شما می‌تواند روزانه هزاران نفر را در ارتباط با بیماری‌ها و نشانه‌های آنها آگاه نماید. برگزاری وبینارهای آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که بدون در نظر گرفتن بعد مسافت بتوانید به تعداد بیشتری متقاضی پاسخگویی نمایید .

۳- افزایش درآمد

قاعدتا یکی از مزیت‌های اصلی داشتن وب ‌سایت پزشکی افزایش درآمد شما است . می‌توانید از وینارهای آنلاینی که برگزار می‌کنید درآمد کسب و کنید . همچنین می‌توانید یک بخش پرسش و پاسخ ویژه داشته باشید و برای عضویت در این بخش از کاربران حق اشتراک دریافت نمایید. اگر در حوزه‌های مانند فیزیوتراپی فعالیت میکیند میتوانید فیلم‌های آموزشی تولید کنید و در وب‌سایت آن‌ها را به فروش برسانید . می‌توانید یک بخش ویژه اطلاع رسانی با دریافت حق اشتراک از کاربران راه‌اندازی نمایید و ده‌ها روش دیگر .
تمام این روش‌ها در کنار اینکه به افزایش درآمد شما کمک میکند در عین حال به شکل‌گیری هویت دیجیتال شما به عنوان یک متخصص در رده‌‌ی بهترین ها هم کمک می‌نماید.

۴-افزایش دسترسی پذیری

به عنوان یک پزشک گاهی اوقات و شاید هم اکثر اوقات لازم است در دسترس بعضی از بیمارانتان باشید . مثلا برای اینکه بیمار مراقبت‌های بعد از عمل جراحی را به درستی انجام دهد لازم میشود که بارها با شما تماس گرفته شود و وقت و انرژی قابل توجهی را از شما بگیرد. خُب چرا این وظیفه را به وب‌ سایت پزشکی مان نسپاریم . به چه صورت ؟
به عنوان مثال برای همان مراقبت‌های بعد از عمل یک مجموعه آموزش تهیه نمایید( فیلم, عکس و آموزش‌های متنی) و بعد از عمل از بیمار و همراهانش بخواهید آن را از وب سایت شما به صورت رایگان دریافت نمایید و اگر سوال یا مشکلی هم وجود داشت در بخش پرسش و پاسخ جستجو نماید و اگر پاسخ مناسبش را نیافت آن را به عنوان یک سوال جدید مطرح کند.

 

دو نمونه دیگر از امکاناتی که در یک وب‌سایت پزشکی می‌توانید داشته باشید

۱- پرسش و پاسخ هوشمند

همچنین میتوانید از امکان بسیار جالب پرسش و پاسخ هوشمند به صورت تودرتو استفاده کنید . در این امکان شما ‌میتوانید سوالات معمولی که از شما پرسیده می‌شود را و سوالاتی که در پس سوالات اصلی در ذهن بیمارانتان پیش می‌آید را مشخص نمایید و بنابراین به صورت هوشمندانه به تمام پرسش‌های بیمارانتان به صورت آنلاین و بدون نیاز به دخالت هیچ اپراتوری پاسخ‌گویی نمایید. در این میان اگر پاسخ تعداد محدودی از مراجعان و بیمارانتان در میان پاسخ‌ها نبود تنها برای همان چند نفر محدود وقت می‌گذاربد. با استفاده از این امکان مقدار قابل توجهی از وقت و انرژی شما برای فعالیت‌های اصلی‌تان ذخیره خواهد شد .
این کار هم زمان بسیار مناسبی برای شما میخرد و هم اینکه باعث می‌گردد وب سایت شما ترافیک بیشتری داشته باشد که در دنیای کسب و کارهای الکترونیکی اتفاقی بسیار دوست داشتنی است.

۲- رزرو آنلاین وقت

قابلیت بعدی که هم به شما و هم به مراجعانتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد, امکان دریافت نوبت و رزور وقت به صورت آنلاین است. با استفاده از این امکان قادر خواهید بود که تمام فرایند رزرو وقت و حتی دریافت حق ویزیت را به صورت آنلاین انجام دهید . امکانی که این بخش از یک وب‌سایت پزشک خوب برای شما ایجاد می‌نماید به بهره‌وری همکاران شما (منشی و …) کمک بسیار زیادی میکند. و در طرف دیگر مراجعان نیز برای رزرو وقت نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت و به صورت آنلاین و به راحتی وقت را رزرو کرده و حق ویزیت را پرداخت مینمایند .

5/5 ( 9 بازدید )

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

6 دیدگاه

 1. امکان رزرو انلاین برای استفاده در سیستم‌های آزمایشگاهی هم وجود داره در سایت ؟ منظورم اینه که میشه با وب سایت پیاده سازیش کرد ؟

  • بله در وب سایت های پزشکی طراحی شده توسط مدیر تولز در صورت درخواست مشتریان امکان رزرو آنلاین وجود دارد

 2. در قسمت رزرو آنلاین آیا بحث پرداخت آنلاین هم پوشش داده میشه ؟ منظورم اینه که بعد از رزرو میشه کاربر رو به صفحه پرداخت هدایت کرد ؟

  • بله بحث پرداخت آنلاین در این قسمت کاملا مورد پوشش قرار داده میشه

 3. سلام وقت بخیر . بنده دکتر پوست , مو و زیبایی هستم و سوالی دارم و اون اینکه بعد از طراحی سایت و تحویل از طرف مدیر تولز برای کار کردن با اون باید در زمینه برنامه نویسی و این گونه مسائل باید دانش خاصی داشته باشم ؟ و موضوع دیگه اینکه طبعاً با توجه به مشغله کاری من فرصت مناسب برای به روز نگه داشتن سایت رو ندارم و آیا از طرف شما در این زمینه کمکی انجام میشود ؟

  • عرض سلام و ادب خدمت شما همراه گرامی مجموعه مدیر تولز , ما در بخش طراحی سایت و پس از پایان فرایند طراحی سایت به شما پنلی مدیریت رو کاملا آموزش میدهیم و شما نیازی نیست که هیچ گونه اطلاعات و توامندی در زمینه کد نویسی داشته باشید, همچنین اگر در مواردی نیازهای داشتید که خودتون قادر به انجام اونها نبودید میتونید از بخش پشتیباین وب سایت ما استفاده کنید و همکاران ما برای شما نیازهایی که دارید رو در سایت پیاده سازی میکنند . همچنین ما به صورت مداوم در ارتباط با بروز رسانی های هسته سایت و ماژول های اون کنار شما خواهیم بود و این کار رو برای شما انجام میدهیم .


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیرتولز، تلفیق مهندسی و هنر

مدیرتولز چیست؟

مدیرتولز © آژانس تبلیغاتی 360  °   با همکاری و همراهی مجموعه ای از چندین متخصص خبره پیرامون محیطی با تلفیق از مهندسی و هنر با سابقه کاری مرتبط در  توسعه نرم‌افزار , طراحی گرافیک , رابط کاربری و تجربه کاربری , مدیریت خلاقیت و نوآوری , ساخت تیزر , انیمیشن و موشن گرافی در سال 1396 در شهر تهران متولد شد . پایه گذاران مدیرتولز تیمی با انگیزه , جوان و در عین حال با تجربه‌اند که با اعتقادی راسخ به هم‌افزایی و حصول نتایج موثر با اتکا به قدرت تیمی کنار هم جمع شده‌اند تا تعریفی نزدیک‌تر از آژانس تبلیغاتی نسبت به فاصله نسبتاً استانداردهای موجود در کشور با نصاب‌های جهانی به هموطنان و صاحبین کسب و کار عزیز ارائه نمایند.  

لینک های مفید

 • طراحی سایت پزشکی
 • طراحی سایت شرکتی
 • سئو
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • عکاسی صنعتی

تمامی حقوق این وبسایت متلق به مجموعه مدیرتولز می باشد.