بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) - SEO

سئو چیست ؟
seo

 سئو مجموعه تکنیک‌هایی است در جهت به دست آوردن ترافیک طبیعی , رایگان,مبتنی بر انتشار محتوای سالم براساس جستجوی انجام شده توسط کاربر در موتورهای جستجو

هدف از سئو

کاربر- سئو

  • دسترسی به بهترین راهکارها
  • یافتن پاسخ برای پرسش ها در سریعترین زمان
  • صرفه جویی در وقت
  • صرفه جویی در هزینه
  • یافتن بهترین ارائه دهندگان محصولات و خدمات

صاحبان کسب و کار - سئو

  • بهبود رتبه در نتایج جستجو
  • افزایش ترافیک وب سایت
  • افزایش فروش
  • برندسازی و کسب حسن شهرت
  • فرصت رشد نامحدود

چرا وب‌سایت من به سئو نیاز دارد؟

بیشترین سهم ترافیک وب‌سایت شما از طریق موتورهای جستجو (گوگل, یاهو, بینگ و … ) ایجاد می‌گردد. البته شبکه‌های اجتماعی نیز در این بین در هدایت  ترافیک به سمت وب‌سایت شما نقش دارند اما نقش اول این سریال پیچیده بر عهده موتورهای جستجو و در صدر موتورهای جستجو گوگل است.این موضوع برای همه وب‌سایت‌ها فارغ از اینکه چه محتوایی تولید می‌کنند و با اینکه په محصولات و خدماتی را به فروش می‌رسانند صادق است. ماموریت موتورهای جستجو کاملا مشخص است:۱- شما خدمات / محصولاتی را تولید می‌کنید ۲-افرادی در اینترنت در جستجوی خدمات / محصولاتی که شما تولید می‌کنید هستند و ۳- موتورهای جستجو این ترافیک هدفمند را از سمت کارابران به سوی شما روانه می‌نماید.

در تمامی این حالات اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را بیابند و شما را به لیستشان اضافه نمایند, فرصت بسیار فوق‌العاده‌ای را برای افزایش ترافیک وب‌سایتتان از دست خواهید داد! تجربه نشان داده که حجم ترافیک هدایت شده توسط موتورهای جستجو میتواند باعث موفقیت و یا شکست یک کسب و کار گردد.   ترافیک هدفمند ایجاد شده برای یک وب‌سایت می‌تواند موجب ایجاد شهرت, افزایش درآمد و دیده شدن یک کسب و کار را فراهم کند که هیچ کانال بازاریابی دیگری ایچنین قدرتی در اختیار ندارد.

چرا موتورهای جستجو بدون سئو امکان یافتن وب‌سایت‌ها را ندارند ؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند ولی همچنان نیاز به کمک و راهنمایی دارند تا بتوانند در بهینه‌ترین زمان ممکن وب‌سایت شما را بیابند و آن را در لیستشان قرار بدهند . در چنین شرایطی, انجام سئو درست و بهینه, می‌تواند ترافیک بسیار زیادی را روانه وب‌سایت شما نماید و شما را در معرض دید میلیون‌ها بازدید کننده قرار بدهد, در مقابل نیز خطا و اشتباه در سئو می‌تواند بازدیدکنندگان شما را تا مرز فاجعه و محو شدن از نتایج جستجو پایین بیاورد.  سئو علاوه بر اینکه باعث می‌گردد محتوای وب سایت شما در دسترس خزنده‌های موتورهای جستجو قرار بگیرد, می‌تواند محتوای وب‌سایت شما در موقعیت مناسبی قرار دهد که جستجوکنندگان اطلاعات, محصولات و یا خدمات به آن دسترسی داشته باشند.

آیا میتوانم خودم کار سئو را انجام بدهم ؟

دنیای سئو دنیای پیچیده‌ای است که هر لحظه در حال پیشرفت, تغییر و به روز شدن است. اما در مقابل تمام این تغییرات و پیچیدگی‌ها, اگر بتوانید قوانین و الگوریتم‌های آن را درک کنید و در هر لحظه دانش خودتان را به روز نگه دارید و زمان لازم را به یادگیری و پیاده‌سازی استراتژی‌ها و تطابق ساختارسایت با الگوریتم‌ها و آپدیت‌های آن‌ها اختصاص دهید, می‌توانید فرایند سئو وب‌سایتتان را خودتان انجام دهید. اما به این نکته توجه داشته باشید که به فرایند انجام سئو سایتتان باید به صورت یک فعالیت همیشگی و تمام وقت نگاه کنید چرا که اگر در یک بازه زمانی مشخص نسبت به آن بی تفاوت باشید و پروسه بهبود سایت دائمی نباشد,در مدت زمان کوتاهی همان فاجعه محوشدن از نتایج در انتظار وب‌سایتتان خواهد بود. بنابراین از زمان کافی اولا برای یادگیری الگوریتم‌ها و استراتژی‌ها و تکنیک‌های سئو دارید و دوما زمان کافی برای اجرای آموخته‌هایتان دارید جواب من به این سوال بله است . اما در غیر اینصورت اگر زمان کافی برای یادگیری مداوم و همیشگی ندارید و نمیتوانید به سئو سایتتان به عنوان یک جایگاه شغلی تمام وقت نگاه کنید بهتر است از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید .