بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام چه زمانی است ؟ 

دقیقا مانند الگوریتم اینستاگرام – پاسخ به پرسش بالا نیز همراه در حال تغییر است. بر اساس نظرسنجی‌هایی که از مدیران شبکه‌های اجتماعی  برندهای مطرح در سال گذشته انجام شد, بیش از ۵۰ % از آنها اذعان داشتند که بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام بین ساعات ۷ الی ۹ شب است.اما در سال ۲۰۱۸ نیز تعداد زیادی از مدیران شبکه‌های اجتماعی برندهای مختلف ساعت ۱۱ الی ۱ بعداز ظهر را بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام اعلام کرده‌اند. اما این اظهار نظرها به این معنی نیست که بهترین زمان هم برای شما به این صورت خواهد بود !

نکته مهم : اگر بتوانید در زمانی که بیشتر مخاطبانتان آنلاین هستند اقدام به انتشار پست نمایید, قاعدتا شانس بیشتری برای دیده‌شدن و رشد کردن خواهید داشت و البته که بر اساس الگوریتم اینستاگرام : اگر پست‌های شما بعد از زمان کوتاهی از انتشار بتواند تعداد مناسبی لایک و نظر را به خود جلب کند, اینستاگرام مطلب شما را مطلب با کیفیت و جذابی برای مخاطب تشخیص می‌دهد و آن را به کاربران بیشتری نشان می‌دهد.

چند توصیه عمومی به منظور انتشار پست در زمان مناسب  و حدس منطقی بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

  • اگر دنبال کنندگان شما در منطقه زمانی متفاوت با منطقه زمانی شما هستند و یا بازار هدف شما در منطقه‌ای خارج از منطقه زمانی شما قرا دارد, باید زمان ارسال پست‌ها را بر اساس منطقه زمانی آنها تنظیم نمایید. یعنی چه ؟ فرض کنید شما یک موسسه مشاوره اخذ اقامت هستید که به عنوان مثال در کشور کانادا زندگی میکنید اما خُب عمده مخاطبان و مشتریان شما ساکن ایران هستند و حتما از اختلاف ساعت بین ایران و کانادا هم خبر دارید! بنابراین در این حالت این شما هستید که باید برنامه خودتان را با دنبال‌کنندگان و بازار هدفتان هماهنگ کنید و زمان ارسال پست‌هایتان را بر مبنای بازه‌ی زمانی فعال بودن مخاطبانتان قرار دهید. تا بر اساس الگوریتم اینستاگرام در مدت زمان کوتاه طلایی بعد از انتشار پست بتوانید بالاترین میزان مشارکت مخاطبانتان را به دست بیاورید.
  • ارسال پست در طول روز و در ساعاتی که مخاطبان دست از کارکردن میکشند. مثلاً ارسال پست در زمان تقریبی ناهار و استراحت میان روز به احتمال زیاد زمان مناسب‌تری برای ارسال پست می‌باشد و بتواند مخاطبین بیشتری را جذب نماید.
  • بر اساس تجربه شخصی خودم ( در این مورد مدرک و آمار قابل استنادی پیدا نکردم ولی تجربه شخصی دارم) پست‌هایی که آخر هفته‌ها منتشر می‌شوند میزان مشارکت بیشتری از طرف کاربران دارند.

 

یک روش ساده به منظور محاسبه بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام 

بهترین حالت این است که خودتان دست به کار شوید و بهترین زمان مخصوص به خودتان را محاسبه کنید! اما چگونه ؟

اولین قدم این است که اکانت اینستاگرام شما باید از نوع بیزینس باشد. اگر اکانت بیزینس ندارید همین امروز دست به کار شوید و اکانت خودتان را به بیزینس تبدیل کنید.

 چگونه اکانت اینستاگرام را به حالت بیزینس تبدیل کنیم ؟ 

برای این منظور

۱-به تب پروفایل رفته و گزینه   در گوشی‌های تلفن همراه آیفون و گزینه   در گوشی‌های اندرویدی را انتخاب نمایید

۲-از این قسمت گزینه Sign up for a Business Profile  را انتخاب نمایید.

 

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

۳-در این بخش گزینه Create New Account  و یا گزینه Convert Existing Account.  را انتخاب نمایید.

نکته : دقت نمایید که اگر اکانت فعلی‌تان را میخواهید به بیزینس تبدیل کنید از گزینه Convert Existing Account و اگر یک اکانت جدید بیزینس میخواهید ایجاد نمایید از گزینه Create New Account را انتخاب نمایید.

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

اطمینان حاصل کنید که حتما اکانت شما به صورت عمومی است . اکانت‌های خصوصی(Private) قابلیت تبدیل به حالت بیزینس را ندارند.

۴-بخش بعدی مربوط به امکان اتصال اکانت فیسبوک شما به اینستاگرام است. اگر در فیسبوک اکانت بیزینس ندارید و یا به هر دلیلی تمایل به اتصال آن به اینستاگرام ندارید از این بخش عبور کنید ( این بخش اختیاری است)  .

۵-در صفحه Set Up Your Business Profile  ایمیل کاری, شماره تماس و آدرس را وارد نمایید و سپس بر روی done کلیک کنید .  

تمام شد. اکانت شما به حالت بیزینس تبدیل شد .

مرحله دوم : استفاده از  Instagram Insights

خوشبختانه این ویژگی برای محاسبه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام به صورت رایگان توسط اینستاگرام ارائه می‌گردد.

طبق تصویر زیر به بخش پروفایل اکانتتان بروید و بعد از آن به قسمت Instagram Insight وارد شوید . این قسمت تمام اطلاعاتی را که شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتال و یک مدیر شبکه‌های اجتماعی نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد. اطلاعاتی نظیر اینکه مخاطبان شما از چه کشورها و شهرهایی هستند, در چه رده سنی قرا دارند, چند درصد از مخاطبان را مردان و چه میزان را زنان تشکیل می‌دهند و البته که از همه مهمتر اینکه بیشتر در چه ساعت‌هایی فعال هستند !

Insight این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام را برای اکانت خودتان و بر اساس شرایط واقعی اکانتتان محاسبه کنید چرا که هم روزهایی که بیشتر مخاطبین شما در اینستاگرام هستند را به شما می‌گوید و هم ساعاتی را که مخاطبین شما بیشتر آنلاین  هستند را در اختیار شما قرار می‌دهد.

با استفاده از این اطلاعات شناخت مناسبی نسبت به بهترین زمان و بهترین روزها برای ارسال پست پیدا می‌کنید.

روش دوم محاسبه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

در روش دوم باید دست به قلم شد و یک جدول تهیه کرد و برای هر پست میزان لایک, نظر, روز  و ساعت ارسال هر پست را به صورت جداگانه یادداشت کرد. برای محاسبه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام در این روش به صورت زیر عمل کنید :

مثلاً در هفته اول در روز دوشنبه در ساعت ۵ – روز سه شنبه ساعت ۶ یک پست – روز چهارشنبه در ساعت ۷  و به همین ترتیب تا یک هفته کامل جلو میروید و برای هر پست در هر روز تعداد نظر و تعداد لایک را یادداشت می‌کنید.

 

محاسبه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام
هفته اول

در هفته دوم در همان روزها پست بگذارید با این تفاوت که ساعت را یک ساعت به جلو ببرید و همین روند را تا روز پایانی ادامه دهید و تعداد نظرات و لایک‌ها را منتشر کنید.

محاسبه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام
هفته دوم

 

البته این روش زمانبر می‌باشد ولی نتیجه‌ی که می‌گیرید دقیقاً منطبق بر شرایط شماست و ارزشمند خواهد بود.

در پایان یک سیکل زمان مقایسه فرا می‌رسد. نتایج را به صورت دو‌به‌دو باهم مقایسه میکنید و از هرکدام بهترین زمان در هر روز و در مرحله بعد بهترین روزها را برای ارسال پست استخراج می‌نمایید :

محاسبه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام
نتیجه گیری بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

با استفاده از این دو روش میتوانید بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را خودتان محاسبه کنید. ارزش این روش آنجایی است که این محاسبه دقیقا بر اساس رفتار مخاطبان شما صورت گرفته است نه آنکه صرفا بر اساس یک فرض. امیدوارم ایم آموزش بتواند برای شما مفید واقع گردد

4.9/5 ( 7 بازدید )

این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

1 دیدگاه

  1. خیلی عالی بود ممنون


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیرتولز، تلفیق مهندسی و هنر

مدیرتولز چیست؟

مدیرتولز © آژانس تبلیغاتی 360  °   با همکاری و همراهی مجموعه ای از چندین متخصص خبره پیرامون محیطی با تلفیق از مهندسی و هنر با سابقه کاری مرتبط در  توسعه نرم‌افزار , طراحی گرافیک , رابط کاربری و تجربه کاربری , مدیریت خلاقیت و نوآوری , ساخت تیزر , انیمیشن و موشن گرافی در سال 1396 در شهر تهران متولد شد . پایه گذاران مدیرتولز تیمی با انگیزه , جوان و در عین حال با تجربه‌اند که با اعتقادی راسخ به هم‌افزایی و حصول نتایج موثر با اتکا به قدرت تیمی کنار هم جمع شده‌اند تا تعریفی نزدیک‌تر از آژانس تبلیغاتی نسبت به فاصله نسبتاً استانداردهای موجود در کشور با نصاب‌های جهانی به هموطنان و صاحبین کسب و کار عزیز ارائه نمایند.  

لینک های مفید

  • طراحی سایت پزشکی
  • طراحی سایت شرکتی
  • سئو
  • طراحی سایت فروشگاهی
  • عکاسی صنعتی

تمامی حقوق این وبسایت متلق به مجموعه مدیرتولز می باشد.